Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Cēsu amatiermākslas kolektīvi aicina jaunus dalībniekus

Uz sarakstu 17. septembris, 2021

Neskatoties uz to, ka joprojām amatierkolektīvu mēģinājumu process nevar notikt kā ierasts un vairāki plānotie pasākumi šovasar tika atcelti, Cēsu amatiermākslas kolektīvi ir raduši veidus kā darboties un vasaras sezonu aizvadījuši aktīvi, aizvadot gan brīvdabas mēģinājumus, gan piedaloties radošos projektos, gan citādi, mundri uzturot sava kolektīva garu, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Mazākie dziedātāji – popgrupa “Hey” Inas Aizgales vadībā šovasar piedzīvojuši īpaši skaistus koncertus, piedaloties svētku “Cēsis 815” koncertā Ruckas parkā, dziedot kopā ar dziedātāju Elīnu Gluzunovu, kā arī pašā vasaras pilnzieda laikā, Cēsu Pils dārzā koncertā “Imkas sapņu grāmata”, sadziedoties ar mūziķiem Martu Kristianu Kalniņu, Martu Ritovu un Vidzemes kamerorķestri.

Koru un ansambļu dziedātāji arī turpinājuši sadziedāties. “Cēsu Pils koris”, Marikas Austrumas un Evitas Konušas vadībā muzicēja svētku “Cēsis 815” koncertā Ruckas parkā, kā arī aizvadīja radošu mēģinājumu procesu brīvdabā gan Cēsīs, gan Raiskuma pusē. Senioru koris “Ābele” Anitras Rauses vadībā turpina regulāru mēģinājumu procesu un arī viesojušies Āraišos, aizvadot skanīgu tikšanos un izdziedoties no visas sirds. Atzīmējot brāļu Kokaru jubileju, koris “Beverīna” Aivja Gretera un Jurģa Cābuļa vadībā augustā devās uz brāļu Kokaru jubilejas koncertu Gulbenē. Koris “Wenden” Marikas Slotinas Brantes vadībā un koris “Vidzeme” Artūra Švarcbaha un Riharda Lapiņa vadībā turpinājuši aktīvu mēģinājumu procesu gan brīvdabā, gan iespēju robežās koncertzāles telpās. No septembra līdz decembrim kora “Vidzeme” vadības groži tiks nodoti jauno diriģentu Patrika Stepes un Matīsa Circeņa rokās. Arī Vaives tautas nama ansamblis “Tieši tāpēc” Ilzes Grīnfeldes vadībā dzied un gatavo koncertprogrammas.

Savukārt pūtēju orķestris “Cēsis” Jāņa Puriņa un Evijas Dāves vadībā piedalījušies virtuālajos projektos, izspēlējot īpašas aranžijas dažādām tautā mīlētām dziesmām. Pūtēju orķestris regulāri mēģinājis brīvdabā gan Cēsīs, gan ieskandinājis ne tikai jaunā Cēsu novada, bet arī citu novadu kultūrvietas, vienlaikus turpinot slīpēt savas muzikālās prasmes un iepriecinot iedzīvotājus. Kā allaž ieskandināti arī Cēsu svētki orķestrmobilī modinot pilsētniekus.

Arī dejotāji nesnauž, bet dejo kur vien var! TDA “Raitais Solis” Anda Kozaka vadībā piedalījās raidījumā “Pielaiko Cēsis”, izdejojot Anda Kozaka un AKCMV audzēkņu iestudētu deju “Piekūns skrien debesīs”, kā arī maijā, paceļot acis uz balkoniņiem Cēsu pilsētā , varēja redzēt deju pārus no “Raitais solis” un VPDK “Saulgrieži”. Arī Vaives tautas nama deju kolektīvs “Vaive” Solvitas Krastiņas vadībā un senioru deju kolektīvs “Dzirnas” Ilonas Klinces vadībā turpina mēģinājumu procesu. Savukārt, mazie dejotāji TDK “Randiņš” Sandras Bārtnieces un Paulas Āboliņas vadībā, jūlija izskaņā piedalījās Skolēnu Dziesmu un Deju svētku notikumā “Saulesvija” Cēsīs un nu jau gatavojas jauniem mērķiem jaunajā sezonā, no kuriem pirmais gaidāms septembrī – televīzijas tiešraides koncertā Brīvdabas muzejā.

Cēsu teātris režisores Edītes Siļķēnas vadībā aktīvi nodevušies mēģinājumu procesam, kā arī piedalījušies reģionālajā skatē. No septembra teātris gatavojas tikties arī ar saviem skatītājiem, lai atkal priecētu ar izrādēm.

Vaives amatu mājas meistares Valdas Zaļaiskalnas un Intas Ezernieces vadībā turpina darboties darbnīcā, kā arī piedaloties ar saviem darbiem Vaives pagasta svētku tirdziņā un citos vasaras notikumos priecē cēsniekus un vaivēniešus.

Tautas vērtes kopa “Dzieti” Daces Balodes vadībā šogad bija plānojuši vērienīgu 40 gadu jubilejas koncertu, kas tika atlikts uz vēlāku laiku, bet neskatoties uz to, tautas vērtes kopa ir aktīvi nodevušies mēģinājumu procesam un ir notikuši atklātie mēģinājumi brīvdabā gan Cēsīs, gan Āraišos.

Ja arī Tu vēlies darboties kādā no Cēsu Kultūras centra amatiermākslas kolektīviem, aicinām jaunos dalībniekus pieteikties kolektīvos pie kolektīvu vadītājiem. Informācija par visiem Cēsu Kultūras centra kolektīviem pieejama mājaslapā cktc.cesis.lv sadaļā Kultūras centrs, Amatiermākslas kolektīvi. Pieteikties amatiermākslas kolektīvos iespējams arī elektroniski, aizpildot elektronisko pieteikumu cesis.lv e-pakalpojumu sadaļā.

Papildus informācija:

Cēsu Kultūras centrs

Tel. 26666365 vl.si1638102908sec@a1638102908rutlu1638102908k1638102908