Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

HANSA 2015-2018

Projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)”
01.10.2015.-30.12.2018.

Sadarbojoties partneriem no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas, ir uzsākts jauns Centrālās Baltijas programmas 2014-2020 finansēts projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)”, CB110. Kā vēsta projekta nosaukums, tā galvenais mērķis būs popularizēt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības, kas vēl mūsdienās, lielākā vai mazākā mērā, sastopamas katrā partnera pilsētā un, sadarbojoties projekta partneriem, veidot jaunus tūrisma produktus un piedāvājumus, lai kopīgi attīstītu Hanzu par vadošo tūrisma zīmolu Baltijas jūras reģionā.

Projektu īsteno vadošais partneris Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra “Inspire Gotland” un partneri  Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs, Kokneses, Limbažu, Pārgaujas un Kuldīgas novadu pašvaldības, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes plānošanas reģions, savukārt no Igaunijas projekta partneri ir Pērnavas un Vīlandes pilsētu pašvaldības, bet no Zviedrijas – Gotlandes reģions. Kopējās projekta izmaksas 2 638 500€, no tām Cēsīs tiks realizētas aktivitātes par 159 999,10EUR.

Papildus informācija par projektu:
projekta koordinatore Andra Magone, tel. 29154367, e-pasts: vl.si1516286681sec@e1516286681nogam1516286681.ardn1516286681a1516286681

 

Projekta ziņas

17.12.2017. Tūrisma zinātāji novērtē HANSA pilsētu stāstus un garšas
Gastronomiskais tūrisms arvien nostiprina savas pozīcijas starp citiem tūrisma veidiem, tāpēc šoruden Cēsīs ciemojās 3 ceļotāji no Vācijas un Nīderlandes, lai izgaršotu un izbaudītu mazo, šarmanto Hanzas pilsētas piedāvājumu.

02.08.2017. Projekta HANSA Latvijas partneru sanāksme Koknesē
Trešdien, 2.augustā, projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” Latvijas partneri tikās Koknesē, Tūrisma informācijas centrā, lai pārrunātu projekta gaitu un aktualitātes.

17.07.2017. Vēsturiskajā Hanzas tirgū Cēsīs tiks demonstrētas amatniecības prasmes
Sestdien, 22.jūlijā no pulksten 11:00 līdz 19:00 Cēsu Pils dārzā norisināsies pasākums “Vēsturiskais Hanzas tirgus”. Tā laikā gan lielam, gan mazam apmeklētājam būs iespēja pakāpties pāris soļus atpakaļ laikā, nonākot periodā, kad Cēsis bija Hanzas tirdzniecības savienības locekle, un līdzdarboties viduslaiku cilvēku ikdienas norisēs.

17.07.2017. Cēsīs Hanzas gastronomijas tēma tiks izspēlēta mistērijā “Parks uz paplātes”
Sestdien, 22.jūlijā no plkst.11:00 Cēsīs, Maija parkā mūziķi, Hanzas pilsētu restorāni un to šefpavāri Gundegas Skudriņas virsvadībā aicina ikvienu pievienoties muzikālajam garšu piedzīvojumam visas dienas garumā.

14.06.2017. Cēsis kā tūrisma galamērķi popularizē starptautiskajās Hanzas dienās Nīderlandē

Pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” kopā ar Cēsu amatniekiem jūnija http://cktc.cesis.lv/wp-content/uploads/2017/08/170621.PR_Cesis_piedalas_Hanzas_dienas_Niderlandē.pdfvidū prezentēja Cēsu tūrisma piedāvājumu, kā arī projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” aktualitātes Starptautiskajās Hanzas dienās Kampenā, Nīderlandē.

08.06.2017. Jauns pētījums – Cēsu pilsēta no 13. līdz 16. gadsimtam

Jaunā pētījumā apkopota Cēsu pilsētas vēsture no 13. – 16.gadsimtam, kur īpaša nozīme pievērsta Hanzas savienībai un Cēsu dalībai tajā. Pētījums ir saistošs ikvienam lasītājam, kā arī jaunu pētījumu idejas raisošs, jo tā tapšanā izmantotas gan nepublicētas, gan publicētas rakstītās liecības, gan arheoloģisko ekspedīciju materiāli.

04.04.2017. Pārrobežu tūrisma piedāvājumi – jauna perspektīva ceļošanai
Tūrisma piedāvājumi, kas sniedzas pāri vairāku valstu robežām, ir pavisam nesen parādījušies tūrisma tirgū. Pie šādas atziņas “ITB Berlin” tūrisma izstādē nonāca HANSA projekta pārstāvji un daudzi tūrisma operatori no Eiropas un arī citām pasaules daļām.

24.03.2017. Cēsīs norisināsies viesmīlības darba konference
Pirmdien, 24.aprīlī plkst. 9:00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” viesmīlības nozares profesionāļi aicināti uz darba un zinību dienas notikumu, kas apvienos  teoriju un praksi. Kādas ir reģiona viesmīlības un apkalpošanas jomas uzņēmumu aktualitātes? Kāpēc celt zināšanas par produktu, un kā to labāk pārdot? Seminārā būs iespēja gūt daudz praktisku padomu.

17.03.2017. Cēsu puses pavasara tūrisma uzņēmēju tikšanās
Otrdien, 28.martā, plkst.10:00 Koprades mājā SKOLA6 tūrisma uzņēmēji un ikviens interesents aicināti uz informatīvu dienu par tūrisma produktu veidošanas un popularizēšanas tēmām, kā arī klientu apkalpošanu.

21.02.2017. Mazās Hanzas pilsētas raisa interesi tūrisma izstādē Vācijā
Potenciālajiem tūristiem no Vācijas ir patiesa interese par mazajām Hanzas pilsētām un to tūrisma piedāvājumu. Par to varēja pārliecināties nesen notikušajā tūrisma izstādē “Reisen Hamburg” Vācijas pilsētā Hamburgā, kur mazās Hanzas pilsētas no Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas apvienojās kopējā stendā HANSA projekta ietvaros, lai popularizētu savu tūrisma piedāvājumu.

10.02.2017. HANSA projekts uzsāk dalību tūrisma izstādēs
Gada sākums ierasti ir laiks, kad notiek tūrisma izstādes. Šogad pirmo reizi ar atsevišķu stendu apmeklētājus priecēs HANSA projekts, kas piedalīsies starptautiskās izstādēs Vācijas pilsētās Hamburgā un Berlīnē. Dalība tūrisma izstādēs sekmēs mazo Hanzas pilsētu, tai skaitā Cēsu, atpazīstamību starptautiskajā apritē.

14.11.2016. Ceļā uz “Hanzas gastronomiju”: fokuss uz vietējām iespējām
Vietējās izcelsmes produktiem ir potenciāls kļūt par ļoti nozīmīgu mūsdienu gastronomijas daļu. 14.novembrī par to bija iespējams pārliecināties Vīlandē (Igaunija), kur šefpavāri no septiņām Hanzas pilsētām (Cēsīm, Limbažiem, Kuldīgas, Straupes, Valmieras, Pērnavas un Vīlandes (pēdējās divas – Igaunija)) piedalījās starptautiskā meistarklasē zviedru kolēģa Mikaela Nipeliusa (Mikael Nypelius) vadībā.

22.09.2016. Cēsu puses tūrisma uzņēmēju rudens sanākšana Liepas muižā
Gardēdību un pieredzi pakalpojuma pārdošanas laikā kā tūrista pieredzējuma daļu aizvien biežāk atzīst gan tūristi, gan tūrisma pakalpojumu sniedzēji, tāpēc tikšanās, kura 2016.gada 28.septembrī notika Liepas muižā, galvenā tēma bija gastronomija un viesmīlība HANSA projekta kontekstā. Semināra mērķis ir informēt uzņēmējus par dažādiem gastronomijas un pārtikas aspektiem, uzsvērt vietējā produkta un dabs velšu lielo lomu tūrisma piedāvājumā, rosināt seminārā iegūto izmantot tūrisma produktu un pakalpojumu veidošanā un pārdošanā, kā arī aicināt ikvienu, savstarpēji sadarbojoties, aktīvi iesasitīties viesmīlīgas vides veidošanā.  Programmā lektori aptvēra tādas tēmas kā resursi, ilgtspējīga pārtikas izmantošana, “dabas ēšana”, stāstniecība un saskarsme. Semināra dalībnieki uzzināja par aktualitātēm projektā HANSA.

15.09.2016. HANSA partneru tikšanās Cēsīs: pilsētu vēstures izpēte tuvojas noslēgumam
8.septembrī Cēsīs tikās projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) partneri, lai pārrunātu vasarā padarītos darbus un tuvāko mēnešu plānus.

07.06.2016. Tiek izsludināts iepirkums prezentāciju telšu izgatvošanai HANSA projekta ietvaros.
Viena no projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) aktivitātēm ir iedzīvināt Hanzas zīmolu, padarīt to atpazīstamāku. To paredzēts paveikt dodoties uz izstādēm, tirgiem un forumiem, kā arī organizējot pilsētā tirdziņus un aktivitātes, kas popularizētu Hanzas vārdu. Aktivitāšu nodrošināsānai ir nepieciešams kvalitatīvs, projekta vizualizācijai atbilstoss aprīkojums. Tai skaitā arī prezentāciju teltis
Ar iepirkuma nolikumu var iepazīties ŠEIT

23.05.2016. Cēsu Uzņēmēji piedalās izstādē Ahimā (Vācija).

16.04.2016. HANSA projekta pilsētas iepazīst labākos piemērus, kā veicināt Hanzas mantojuma atpazīstamību
Projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) partneri, tai skaitā Cēsis, 10.–15. aprīlī viesojās Vācijā un Luksemburgā, kur mācību brauciena ietvaros pētīja piemērus, kā uzlabot Hanzas pilsētu tūrisma piedāvājumu.

14.04.2016. Tiek izsludināts iepirkums viduslaiku tērpu izgatvošanai HANSA projekta ietvaros.
Ar iepikuma nolikumu var iepazīties ŠEIT.

18.03.2016. Cēsīs tiks rīkots seminārs par jaunu tūrisma produktu veidošanu
Tikšanās laikā uzņēmēji uzzinās praktiķu viedokli par to, kā mazie un vidējie uzņēmumi sadarbības rezultātā var radīt pievilcīgus un pieprasītus tūrisma produktus. Seminārs tiek rīkots projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” ietvaros, kurā viens no būtiskiem mērķiem ir jaunu ceļojumu komplektu radīšana par Hanzas savienības mantojuma tēmām un to pārdošana.

25.10.2015. Baltijas jūras reģionā uzsākts jauns projekts vēsturiskās Hanzas savienības vērtību popularizēšanai