Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

HANSA 2015-2018

Projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)”
01.10.2015.-30.12.2018.

Sadarbojoties partneriem no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas, ir uzsākts jauns Centrālās Baltijas programmas 2014-2020 finansēts projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)”, CB110. Kā vēsta projekta nosaukums, tā galvenais mērķis būs popularizēt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības, kas vēl mūsdienās, lielākā vai mazākā mērā, sastopamas katrā partnera pilsētā un, sadarbojoties projekta partneriem, veidot jaunus tūrisma produktus un piedāvājumus, lai kopīgi attīstītu Hanzu par vadošo tūrisma zīmolu Baltijas jūras reģionā.

Projektu īsteno vadošais partneris Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra “Inspire Gotland” un partneri  Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs, Kokneses, Limbažu, Pārgaujas un Kuldīgas novadu pašvaldības, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes plānošanas reģions, savukārt no Igaunijas projekta partneri ir Pērnavas un Vīlandes pilsētu pašvaldības, bet no Zviedrijas – Gotlandes reģions. Kopējās projekta izmaksas 2 638 500€, no tām Cēsīs tiks realizētas aktivitātes par 159 999,10EUR.

Papildus informācija par projektu:
projekta koordinatore Cēsīs Andra Magone, tel. 29154367, e-pasts:

 

Projekta ziņas

15.09.2018. Latvija un Igaunija kopīgi atzīmēja Eiropas sadarbības dienu un  kultūras mantojuma gadu

Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programma kopā ar Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmu 2018. gada 15. septembrī atzīmēja Eiropas sadarbības dienu. Tās ietvaros Cēsīs interesentiem tika prezentētas viduslaiku tematiskais tūrisma piedāvājums un projekta “HANSA” ietvaros realizētās aktivitātes.

 

15.08.2018. Cēsis un pārējās Hanzas pilsētas aicina uz virkni radošu aktivitāšu “Rīgas svētkos 2018”
18. augustā no plkst. 10:00 līdz plkst. 19:00 Rīgas svētku ietvaros Esplanādes parkā projekta HANSA pilsētas – Koknese, Kuldīga, Straupe, Limbaži un Cēsis – aicinās uz virkni daudzveidīgu aktivitāšu, piedāvājot rīdziniekiem un svētku viesiem iepazīt un izpētīt vēsturisko Hanzas laiku un tā mantojumu mūsdienās.

 

26.07.2018. Cēsīm tapusi tūrisma aplikācija “Cēsis – Explore Hansa”

Aplikācijā ir apkopta informācija par Cēsu un apkārtnes tūrisma objektiem, ēdināšanas un nakšņošanas vietām, norādītas dažādas izklaides iespējas, lielākie pilsētas pasākumi un tūristiem svarīga servisa informācija – bankomāti, tualetes, taksometru stāvvietas, medicīnas iestādes un citi. Tāpat aplikācija piedāvā iespēju doties pastaigās pa pilsētu, izmantojot dažādus tematiskos maršrutus. Aplikācija ir latviešu, krievu, angļu, vācu un igauņu valodās,  tā bez maksas ir pieejama Google Play un App Store aplikāciju veikalos

 

20.07.2018. HANSA piedalījās 38. Starptautiskajās Hanzas dienās Rostokā 

No 21. līdz 24. jūnijam Rostokā norisinājās 38. Starptautiskās Hanzas dienas. Rostoka šogad svinēja arī savu 800 gadu jubileju. Hanzas dienu moto bija „Tikai darīt” (“Einfach Handeln”). Rostokas pilsētas jubilejas centrālais pasākums bija 38. Starptautiskās Hanzas dienas, kurās piedalījās 119 Hanzas pilsētas no 16 valstīm.

 

18.07.2018. Bronzas liešanas paraugdemonstrējumi Cēsu pilī

Sestdien, 21.jūlijā no 12:00-15:00 Cēsu pils Velvju zālē notiks bronzas liešanas un figūriņu gatavošanas paraugdemonstrējumi tēlnieka Matiasa Jansona vadībā.

 

16.07.2018. Cēsīs jau otro reizi notiks “Vēsturiskais Hanzas tirgus”

Sestdien, 21.jūlijā no pulksten 11:00 līdz 18:00 Cēsu Pils dārzā jau otro gadu norisināsies pasākums “Vēsturiskais Hanzas tirgus”. Tā laikā gan lielam, gan mazam apmeklētājam būs iespēja pakāpties pāris soļus atpakaļ laikā, nonākot periodā, kad Cēsis bija Hanzas tirdzniecības savienības locekle, un līdzdarboties viduslaiku cilvēku ikdienas norisēs.

 

25.05.2018. Iepazīsti 9 Hanzas pilsētas ar jaunām mobilajām lietotnēm ceļotājiem

HANSA pilsētas ir izstrādājušas mobilās lietotnes “Explore HANSA”, lai ērti un nesteidzīgi varētu viesoties 9 apburošās Hanzas pilsētās: 6 Latvijas Hanzas pilsētās – Cēsīs, Koknesē, Kuldīgā, Limbažos, Straupē un Valmierā, kaimiņos Igaunijas pilsētās Pērnavā un Vīlandē, kā arī Visbijā Zviedrijā.

 

16.05.2018. Ar izzinošām ekskursijām Cēsīs tiks atzīmēta starptautiskā Hanzas diena

Sestdien, 19.maijā visā Eiropā un arī Cēsīs tiks atzīmēta starptautiskā Hanzas diena. Ikviens interesents aicināts doties aizraujošā ekskursijā pa vecpilsētu, lai vairāk uzzinātu, kā pilsētā ritējusi dzīve laikā, kad Cēsis bija Hanzas savienības locekle.

17.04.2018. Interesenti aicināti uz Cēsu tūrisma uzņēmēju tikšanos
Ceturtdien, 3.maijā plkst. 10:00 zinātkāres centrā “ZINOO”, tūrisma uzņēmēji un ikviens interesents aicināts uz informatīvu semināru par aizvadītā gada tūrisma aktivitātēm Cēsīs, kā arī uzzināt par aktualitātēm projekta HANSA ietvaros un plānotajiem pasākumiem un iecerēm tūrismā Cēsu novadā.

13.03.2018. Cēsu Restorānu nedēļa “Garšas mostas!”

Visas nedēļas garumā no 26. marta līdz 2. aprīlim notiks pirmā Cēsu Restorānu nedēļa. Cēsniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja baudīt izsmalcinātus un gardus ēdienus par īpaši draudzīgām cenām. Gardēžus aicinās seši Cēsu un apkārtnes restorāni un kafejnīcas.

06.03.2018. Informācijas diena gidiem Cēsīs
29. martā Cēsīs notiks informatīvā diena gidiem, kuras laikā šogad tiks uzsvērti jaunie piedāvājumi, kas izceļ Cēsis kā Hanzas savienības pilsētu.

23.02.2018. HANSA tūrisma izstādē “ITB Berlin 2018”
No 7. – 11. martam projekts “HANSA” ar savu tūrisma piedāvājumu piedalīsies vienā no lielākajām tūrisma izstādēm Eiropā – ITB Berlin 2018. Hanzas savienības spēks viduslaikos bija labi zināms. Bet arī mūsdienās pastāv Hanzas pilsētu tīkls, kurā ir dalībnieki no 190 pilsētām 16 valstīs, koncentrējoties uz  kultūras tūrisma attīstību.

31.01.2018. HANSA tūrisma piedāvājums izskanēs tuvu un tālu
Uzsākot pavasara un vasaras tūrisma sezonas gaidīšanas svētkus, projekts HANSA piedalīsies tūrisma izstādēs gan tepat Latvijā, gan ārvalstīs. Tā ir laba iespēja klātienē sastapt iespējamos pilsētu viesus, veidot kontaktus ar tūrisma nozares profesionāļiem un uzzināt jaunākās tendences.


 

15.01.2018. Cēsis tūristiem tiek izceltas kā vēsturiska Hanzas savienības pilsēta

2017.gada nogale Cēsu tūrisma attīstības un informācijas centram ir bijusi darbu pilna, jo tika realizētas vairākas projektā “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” iekļautās ieceres. Tās veidotas ar mērķi veicināt atpazīstamību un popularizēt Hanzas savienības vārdu gan vietējo iedzīvotāju, gan pilsētas viesu vidū, kā arī uzlabot viesu pieredzi brīdī, kad viņi jau ir atbraukuši uz Cēsīm.

17.12.2017. Tūrisma zinātāji novērtē HANSA pilsētu stāstus un garšas
Gastronomiskais tūrisms arvien nostiprina savas pozīcijas starp citiem tūrisma veidiem, tāpēc šoruden Cēsīs ciemojās 3 ceļotāji no Vācijas un Nīderlandes, lai izgaršotu un izbaudītu mazo, šarmanto Hanzas pilsētas piedāvājumu.

02.08.2017. Projekta HANSA Latvijas partneru sanāksme Koknesē
Trešdien, 2.augustā, projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” Latvijas partneri tikās Koknesē, Tūrisma informācijas centrā, lai pārrunātu projekta gaitu un aktualitātes.

17.07.2017. Vēsturiskajā Hanzas tirgū Cēsīs tiks demonstrētas amatniecības prasmes
Sestdien, 22.jūlijā no pulksten 11:00 līdz 19:00 Cēsu Pils dārzā norisināsies pasākums “Vēsturiskais Hanzas tirgus”. Tā laikā gan lielam, gan mazam apmeklētājam būs iespēja pakāpties pāris soļus atpakaļ laikā, nonākot periodā, kad Cēsis bija Hanzas tirdzniecības savienības locekle, un līdzdarboties viduslaiku cilvēku ikdienas norisēs.

17.07.2017. Cēsīs Hanzas gastronomijas tēma tiks izspēlēta mistērijā “Parks uz paplātes”
Sestdien, 22.jūlijā no plkst.11:00 Cēsīs, Maija parkā mūziķi, Hanzas pilsētu restorāni un to šefpavāri Gundegas Skudriņas virsvadībā aicina ikvienu pievienoties muzikālajam garšu piedzīvojumam visas dienas garumā.

14.06.2017. Cēsis kā tūrisma galamērķi popularizē starptautiskajās Hanzas dienās Nīderlandē

Pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” kopā ar Cēsu amatniekiem jūnija http://cktc.cesis.lv/wp-content/uploads/2017/08/170621.PR_Cesis_piedalas_Hanzas_dienas_Niderlandē.pdfvidū prezentēja Cēsu tūrisma piedāvājumu, kā arī projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” aktualitātes Starptautiskajās Hanzas dienās Kampenā, Nīderlandē.

08.06.2017. Jauns pētījums – Cēsu pilsēta no 13. līdz 16. gadsimtam

Jaunā pētījumā apkopota Cēsu pilsētas vēsture no 13. – 16.gadsimtam, kur īpaša nozīme pievērsta Hanzas savienībai un Cēsu dalībai tajā. Pētījums ir saistošs ikvienam lasītājam, kā arī jaunu pētījumu idejas raisošs, jo tā tapšanā izmantotas gan nepublicētas, gan publicētas rakstītās liecības, gan arheoloģisko ekspedīciju materiāli.

04.04.2017. Pārrobežu tūrisma piedāvājumi – jauna perspektīva ceļošanai
Tūrisma piedāvājumi, kas sniedzas pāri vairāku valstu robežām, ir pavisam nesen parādījušies tūrisma tirgū. Pie šādas atziņas “ITB Berlin” tūrisma izstādē nonāca HANSA projekta pārstāvji un daudzi tūrisma operatori no Eiropas un arī citām pasaules daļām.

24.03.2017. Cēsīs norisināsies viesmīlības darba konference
Pirmdien, 24.aprīlī plkst. 9:00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” viesmīlības nozares profesionāļi aicināti uz darba un zinību dienas notikumu, kas apvienos  teoriju un praksi. Kādas ir reģiona viesmīlības un apkalpošanas jomas uzņēmumu aktualitātes? Kāpēc celt zināšanas par produktu, un kā to labāk pārdot? Seminārā būs iespēja gūt daudz praktisku padomu.

17.03.2017. Cēsu puses pavasara tūrisma uzņēmēju tikšanās
Otrdien, 28.martā, plkst.10:00 Koprades mājā SKOLA6 tūrisma uzņēmēji un ikviens interesents aicināti uz informatīvu dienu par tūrisma produktu veidošanas un popularizēšanas tēmām, kā arī klientu apkalpošanu.

21.02.2017. Mazās Hanzas pilsētas raisa interesi tūrisma izstādē Vācijā
Potenciālajiem tūristiem no Vācijas ir patiesa interese par mazajām Hanzas pilsētām un to tūrisma piedāvājumu. Par to varēja pārliecināties nesen notikušajā tūrisma izstādē “Reisen Hamburg” Vācijas pilsētā Hamburgā, kur mazās Hanzas pilsētas no Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas apvienojās kopējā stendā HANSA projekta ietvaros, lai popularizētu savu tūrisma piedāvājumu.

10.02.2017. HANSA projekts uzsāk dalību tūrisma izstādēs
Gada sākums ierasti ir laiks, kad notiek tūrisma izstādes. Šogad pirmo reizi ar atsevišķu stendu apmeklētājus priecēs HANSA projekts, kas piedalīsies starptautiskās izstādēs Vācijas pilsētās Hamburgā un Berlīnē. Dalība tūrisma izstādēs sekmēs mazo Hanzas pilsētu, tai skaitā Cēsu, atpazīstamību starptautiskajā apritē.

14.11.2016. Ceļā uz “Hanzas gastronomiju”: fokuss uz vietējām iespējām
Vietējās izcelsmes produktiem ir potenciāls kļūt par ļoti nozīmīgu mūsdienu gastronomijas daļu. 14.novembrī par to bija iespējams pārliecināties Vīlandē (Igaunija), kur šefpavāri no septiņām Hanzas pilsētām (Cēsīm, Limbažiem, Kuldīgas, Straupes, Valmieras, Pērnavas un Vīlandes (pēdējās divas – Igaunija)) piedalījās starptautiskā meistarklasē zviedru kolēģa Mikaela Nipeliusa (Mikael Nypelius) vadībā.

22.09.2016. Cēsu puses tūrisma uzņēmēju rudens sanākšana Liepas muižā
Gardēdību un pieredzi pakalpojuma pārdošanas laikā kā tūrista pieredzējuma daļu aizvien biežāk atzīst gan tūristi, gan tūrisma pakalpojumu sniedzēji, tāpēc tikšanās, kura 2016.gada 28.septembrī notika Liepas muižā, galvenā tēma bija gastronomija un viesmīlība HANSA projekta kontekstā. Semināra mērķis ir informēt uzņēmējus par dažādiem gastronomijas un pārtikas aspektiem, uzsvērt vietējā produkta un dabs velšu lielo lomu tūrisma piedāvājumā, rosināt seminārā iegūto izmantot tūrisma produktu un pakalpojumu veidošanā un pārdošanā, kā arī aicināt ikvienu, savstarpēji sadarbojoties, aktīvi iesasitīties viesmīlīgas vides veidošanā.  Programmā lektori aptvēra tādas tēmas kā resursi, ilgtspējīga pārtikas izmantošana, “dabas ēšana”, stāstniecība un saskarsme. Semināra dalībnieki uzzināja par aktualitātēm projektā HANSA.

15.09.2016. HANSA partneru tikšanās Cēsīs: pilsētu vēstures izpēte tuvojas noslēgumam
8.septembrī Cēsīs tikās projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) partneri, lai pārrunātu vasarā padarītos darbus un tuvāko mēnešu plānus.

07.06.2016. Tiek izsludināts iepirkums prezentāciju telšu izgatvošanai HANSA projekta ietvaros.
Viena no projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) aktivitātēm ir iedzīvināt Hanzas zīmolu, padarīt to atpazīstamāku. To paredzēts paveikt dodoties uz izstādēm, tirgiem un forumiem, kā arī organizējot pilsētā tirdziņus un aktivitātes, kas popularizētu Hanzas vārdu. Aktivitāšu nodrošināsānai ir nepieciešams kvalitatīvs, projekta vizualizācijai atbilstoss aprīkojums. Tai skaitā arī prezentāciju teltis
Ar iepirkuma nolikumu var iepazīties ŠEIT

23.05.2016. Cēsu Uzņēmēji piedalās izstādē Ahimā (Vācija).

16.04.2016. HANSA projekta pilsētas iepazīst labākos piemērus, kā veicināt Hanzas mantojuma atpazīstamību
Projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) partneri, tai skaitā Cēsis, 10.–15. aprīlī viesojās Vācijā un Luksemburgā, kur mācību brauciena ietvaros pētīja piemērus, kā uzlabot Hanzas pilsētu tūrisma piedāvājumu.

14.04.2016. Tiek izsludināts iepirkums viduslaiku tērpu izgatvošanai HANSA projekta ietvaros.
Ar iepikuma nolikumu var iepazīties ŠEIT.

18.03.2016. Cēsīs tiks rīkots seminārs par jaunu tūrisma produktu veidošanu
Tikšanās laikā uzņēmēji uzzinās praktiķu viedokli par to, kā mazie un vidējie uzņēmumi sadarbības rezultātā var radīt pievilcīgus un pieprasītus tūrisma produktus. Seminārs tiek rīkots projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” ietvaros, kurā viens no būtiskiem mērķiem ir jaunu ceļojumu komplektu radīšana par Hanzas savienības mantojuma tēmām un to pārdošana.

25.10.2015. Baltijas jūras reģionā uzsākts jauns projekts vēsturiskās Hanzas savienības vērtību popularizēšanai